Kołek rozporowy “BX”

bx

Materiał: kopolimer propylenowo-etylenowy lub poliamid 6.6 (nylon). Są to tworzywa zapewniające odporność na wpływy atmosferyczne, starzenie się materiału, rdzewienie i gnicie. Działają tłumiąco na drgania i dźwięki, są dobrym izolatorem prądu, posiadają wysoką wytrzymałość na rozciąganie i ściskanie. Są w wysokim stopniu odporne na działanie chemikaliów.

Zastosowanie: do wszelkich konstrukcji betonowych i murowanych, od cegły dziurawki, przez gazobeton, do lekkich płyt budowlanych oraz kamienia.
Kołek posiada cztery strefy rozporowe, które w sposób doskonały kotwią go w murze. Ząbki-strzałki pomagają utrzymać kołek w materiale i zapobiec jego przemieszczaniu, obracaniu w trakcie rozpierania. Stabilizacyjną funkcję spełniają również sprężynujące “skrzydełka” z poprzecznymi nacięciami (w górnej części kołka). Szerokie i płaskie płaszczyzny wewnętrzne zapewniają wkrętowi przy wkręcaniu dużo materiału gwarantującego pewne osadzenie i rozparcie kołka w podłożu. Wewnętrzna konstrukcja kołka zapewnia perfekcyjne prowadzenie użytych do mocowania wkrętów, haków. Zakończony stożkowym kołnierzem brzeg kołka zapobiega nadmiernemu, niekontrolowanemu zagłębianiu się kołka w otworze.

Opakowanie: 100 szt.

bx-tab

Дюбель типа “BX” не доступны для продажи в странах, где существует патент номер EP0834 659 B1, DE 597 03 501 C5, таких как Франция, Испания, Германия, Голландия, Италия и Россия.